Son Dakika

‘ALO TİYATRO’ 180 bin çocuğa ulaştı

Kültür sanat faaliyetleri ile ilklere imza atan Yıldırım Belediyesi, ‘Alo Tiyatro’ projesi ile okullarda çocuklara ücretsiz tiyatro izletti.

Yıldırımlı çocukların donanımlı bireyler olarak yetişmeleri için çalışmalarına hız kesmeden devam eden Yıldırım Belediyesi, öğrencileri tiyatro ile buluşturdu. Alo Tiyatro projesi ile salonu olan okullarda öğrencilere oyunlar sahneleyen Yıldırım Belediyesi, Barış Manço Kültür Merkezi ve Adile Naşit Tiyatrosu’nu da çocukların ikinci evi haline dönüştürdü. Tamamı ücretsiz olan ve eğitici öğretici bilgilerle desteklenen tiyatro oyunları geride kalan dört buçuk yıllık dönemde çocuklardan büyük ilgi gördü. Bu sürede Alo Tiyatro projesi çerçevesinde 108 bin 534 öğrenci okullarında tiyatroyla buluşurken, Barış Manço Kültür Merkezi ve Adile Naşit Tiyatrosu’nda çocuklara yönelik sergilenen tiyatro gösterileri ile de 72 bin 215 çocuk eğitici oyunlarla mutlu anlar yaşadı. Öte yandan sömestr dönemlerinde tatillerinde çocukların karne sevincini Çocuk Tiyatrosu Festivalleri ile ikiye katlayan Yıldırım Belediyesi,  ücretsiz tiyatro oyunları ile miniklere doyasıya eğlenme fırsatı sunarken, uzun yıllar unutamayacakları tatil coşkusu yaşatmış oldu.

YILDIRIM’DA ÇOCUK OLMAK AYRICALIK

Yıldırım’ın geleceğinin çocuklarla birlikte inşa edileceğini belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Yıldırım’ı ‘ideal şehir’ konumuna getirmek evlatlarımıza verilen değerlerle mümkün olacaktır. Kültür – sanat etkinliklerimizde çocuklarımıza pozitif ayrımcılık uyguluyoruz. Onların sağlıklı ve donanımlı gelişimi önceliğimiz. Çocukların internet ve televizyon bağımlılığından koparak kalıcı ve sağlam dostluklar edinebilmeleri amacıyla sportif, kültürel ve sanatsal etkinliklerimizin sayısını her geçen gün artırıyoruz. Başta sanat aktivitelerimiz olmak üzere kültür ve spor alanında yaptığımız organizasyonlarla ilerleyen dönemlerde de Yıldırım’da çocuk olmanın ayrıcalığını yaşatmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir