Son Dakika

Öğretmenler Merinos’ta buluştu

Büyükşehir Belediyesi, Bursa’nın 17 ilçesinde görev yapan öğretmenleri Merinos’ta düzenlediği 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamasında bir araya getirdi. Katılımcıların anılarını anlattığı, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın eşi ve liseden 2 öğretmeniyle birlikte katıldığı program renkli görüntülere sahne oldu.

 

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi (Merinos AKKM), 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle eğitimcileri ağırladı. Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği ve İl Milli Eğitim Müdürü kanalıyla 17 ilçeden 240 öğretmenin davet edildiği etkinliğe, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile eşi Sevinç Aktaş, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Başkan Aktaş’ın liseden hocaları olan Enver Fatih Karakoç ve Abdülvasih Duran ile öğretmenler katıldı. Katılımcıların söz alarak anılarını dile getirdiği etkinlik, eğlenceli atmosferde geç saatlere kadar sürdü.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yaptığı açıklamada, insanın insanlığını koruyabilmesi için beşikten mezara kadar uzanan bir eğitim sürecine ihtiyacı bulunduğunu söyledi. Bu sürecin önemli aktörlerinden birinin de öğretmenler olduğunu kaydeden Başkan Aktaş, “Hepimiz yıllar geçse de okullarımız ve öğretmenlerimizle olan anılarımızı unutmuyoruz. Bunun sebebini ben, öğretmenlerimizin yüreklerimize dokunmasına bağlıyorum. Çünkü bir öğretmeni unutulmaz kılan şey, öğrencisinin yüreğine dokunmasıdır” dedi. Öğretmenlerin bir ülkenin ve insanlığın geleceğinde hayati derecede rol oynadığını ifade eden Başkan Aktaş, mesleğini, ahlaklı bir fert ve toplum, müreffeh bir Türkiye hedefiyle icra eden öğretmenlerin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkenin kalkınmasında öncü olacak nesiller yetiştirmeye devam edeceğini ifade etti. Bir insan yetiştirmenin verdiği mutluluğu emeklerinin manevi karşılığı olarak gören öğretmenlere milletin duyduğu saygının sınırsız olduğunu söyleyen Başkan Aktaş, “Bu vesileyle bir kez daha, millet mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde tüm eğitim camiasının 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ise öğretmenlik yapmaktan ziyade öğretmenliği tercih etmiş meslek erbabı olduklarını ifade ederek; düzenlenen organizasyon nedeniyle Başkan Aktaş’a teşekkür etti. Yaptığı konuşmada, öğretmenin her hareketinin eğitici olması gerektiğine dikkat çeken Dülger, “Bu sebeple sayın cumhurbaşkanımız, Türkiye’nin 2053 ve 2071 vizyonu noktasındaki ümitlerini sürekli diri tutuyor. Devler liginde olan bir ülkeyi hayal ediyor. Bu hayali gerçekleştirecek olan sizlersiniz” şeklinde konuştu. Program sonunda Başkan Aktaş, öğretmenleri temsilen İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ile liseden öğretmeni olan Enver Fatih Karakoç ve Abdülvasih Duran’a çiçek takdim etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir