Son Dakika

Öğretmenler Change.org’dan Bakan’a sesleniyor

Öğretmenlerin öğle yemeğinin devlet tarafından karşılanması için Change.org  adlı siteden imza kampanyası başlatan öğretmenler, yolculuk için de para ödüyor olmaktan yakındı. 

 

Kampanyaların imzaya açıldığı Change.org  sitesinde bugün öğretmenlerin talebi gündemi belirledi. Henüz mesleğe yeni atandığını belirten ve adının Yusuf Demir olarak kaydeden öğretmenin İstanbul’dan başlattığı kampanyada öğretmenler, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a öğle yemeklerinin devlet tarafından ödenmesi çağrısında bulunuyor. Maaşlarının özellikle İstanbul koşullarında yeterli olmadığına dikkat çeken kampanya öncüsü öğretmen, bazı meslek gruplarına tanınan şehir içi ücretsiz seyahat hakkının öğretmenlere de sağlanmasını dile getirdi.

“OTURARAK ÇALIŞMIYORUZ”

İmza kampanyası öncüsü Demir’in kampanya metninde şunlar yazılı: “Okulda görev yapan bizlere yemek verilmesi en doğal hakkımızdır. Bununla ilgili nedense yıllardır hiç çalışma başlatılmadı. Sabahtan akşama kadar ayaktayız ve maaşımızla paramızla yemek yiyoruz. Ben ataması yeni yapılan bir öğretmenim. Aldığımız maaşın çoğunu kiraya, yola, faturalara ve yemeğe harcıyoruz. Polisler ve bazı memurlar yol ücreti vermemekte hatta yemek ücreti de vermemekte. En azından ücretli uygun yerler ile milli eğitimin anlaşma yapmasını diliyoruz.

“SABAH 6’DA KALKIP 5’E KADAR OKULDAYIZ”

Bizler sabah 6’da kalkıp öğleden sonra 3-4 ve hatta 5’e kadar çalışan devletin öğretmenleriyiz. Normal memurlar gibi yerimizde oturarak hizmet vermiyoruz. Gün içerisinde sürekli ayaktayız ve mola süremiz bile yok. Bunun yanında çalışan memurlar gibi öğle arası tatilimiz yok, yemek saatimiz yok. Biz de devletten yemek ya da yemek parası istiyoruz. Harekete geç! Milli Eğitim Bakanlığı’nın bizleri de görmesini ve bu konuda kolaylık sağlamasını istiyoruz. En azından ya yemek ücretimizi ya da okulda yemek vermesini diliyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir