Son Dakika

“HAYATIN İÇİNDEYİM, SORUMLULUKLARIMIN BİLİNCİNDEYİM”

Pandemi döneminde yüz yüze eğitimden uzak kalan öğrencilerin kendine, ülkesine ve doğaya karşı sorumluluk bilincini arttırılması için yola çıkan öğretmenler “Hayatın İçindeyim, Sorumluluklarımın Bilincindeyim” eTwinning projesinde öğrencilerini alan uzmanları ile buluşturdu.

 

“Hayatın İçindeyim, Sorumluluklarımın Bilincindeyim” eTwinning projesinde düzenlenen webinarlarda öğrenciler alan uzmanları ile bir araya gelerek tarih ve doğaya karşı sorumluluklarını pekiştirme fırsatı buldu. “Hayatın İçindeyim, Sorumluluklarımın Bilincindeyim” eTwinning projesine Bursa’dan Kazım Karabekir İlkokulundan Sinem Güleç ve İbrahim Uyar İlkokulundan Öznur Sevener, Amasya Merzifon Mehmetçik İlkokulundan Handan Durmaz ve Candan Uğurlu, Aydın Aliye İzzet Begoviç İlkokulundan Savaş Metin Balnak, İstanbul Aşık Veysel İlkokulundan Gülçin Çeliksoydan, Konya Üresinler İlkokulundan Hasibe Koyuncu, Eskişehir Ülkü İlkokulundan Nermin Elmas, Isparta Çünür TOKİ İlkokulundan Saadet Ekemenli ve Şırnak Cizre Nuh Nebi İlkokulundan Bermal Yörük öğrencileri ile katıldı.

Proje kapsamında gerçekleştirilen webinarlarda Bursa Kent Müzesi Sanat Tarihçisi Dilek Karataş “Kültürel Mirasımızın Korunması” konusunu Bursa kent Müzesinde bir sanal tur gerçekleştirerek aktardı. TEMA Vakfı Gönüllü Eğitmeni İnci Çokgezer ise “Sıfır Atık” konusunda çocuklarla bilgi paylaşımında bulundu.

“Hayatın İçindeyim, Sorumluluklarımın Bilincindeyim” eTwinning projesi koordinatör öğretmenlerinden Candan Uğurlu, öğrencilerin sorumluluk bilinci kazanmasının önemini “Sorumluluk, kişinin kendine ve başkalarına karşı yerine getirilmesi gereken yükümlülüklerini zamanında gerçekleştirme zorunluluğudur.” diyerek aktardı.

“Hayatın İçindeyim, Sorumluluklarımın Bilincindeyim” eTwinning projesi koordinatör öğretmenlerinden Sinem Güleç ise, projenin öğrenci kazanımları açısından önemine dikkat çeken şu bilgileri paylaştı: “Sorumluluk, karakterin en önemli ögelerinden biridir. Sorumluluk duygusu ya küçük yaşta doğal olarak var olan çevre sebebiyle insanın içinde yer eder veya daha sonra dışarıdan verilen eğitimle yaratılır. Sorumlu insan ise, yapılması gereken bir işi zamanında yapabilmek için inisiyatifi ele alıp kendiliğinden harekete geçebilen insandır. Bu amaçla sorumluluk bilincinin öğrencilere kazandırılması, sorumluk sahibi öğrencilerin yetiştirilmesi önemsenmektedir. Bu proje ile öğrencilerde sorumluluk bilincinin aşılanması, oluşturulması amaçlanmaktadır Böylelikle kendine, okuluna, doğaya, topluma, hayvanlara ve bitkilere karşı olan sorumluluklarını bilen öğrencilerin yetiştirilmesi sağlanacaktır.”

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir