Son Dakika

Bursa İl MEM’den okul müdürlerine ilk görev semineri

Bursa’da ilk defa yöneticiliğe atanan okul ve kurum müdürlerine yönelik hazırlanan “Okul Müdürleri Bilgilendirme Toplantısı” Kükürtlü Ticaret ve Sanayi Odası Ortaokulu’nda gerçekleştirildi.

Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger’in yanı sıra İl ve İlçe Milli Eğitim Yöneticileri katıldı. Göreve yeni başlayan okul/kurum müdürlerine yapacakları görevlerinde başarılar dileyen İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, “Eğitim yöneticilerimizin ve öğretmenlerimizin değeri çok büyük. Sizlerin yetiştireceği çocuklar, ülkemizin geleceğinde söz sahibi olacaklar. Sorumluluğumuz çok fazla. Hayallerinizi ve beklentilerinizi yüksek tutmanızı istiyorum. Okul müdürlerimizden her işi kendi başlarına yapmalarını bekleyemeyiz. Sizler, okullarınızda tıpkı bir orkestra şefi gibi olmalısınız. Farklı fikirlerin, farklı düşüncelerin bir araya geldiği ahenkli bir ortam oluşturun. Çevrenizdekileri iyi ve doğru düşünmeye yönlendirip, bu düşüncelerin mükemmel bir şekilde hayata geçirilmesini sağlayın.” dedi.

Başarının yolu iletişimden geçer 

Göreve yeni başlayan yöneticilere tavsiyelerde bulunan ve iletişimin önemini vurgulayan Dülger, “Başarılı olmanın yolu iletişim kurmaktan ve birlikte çalışmaktan geçer. Talimatla okul yönetilemez. İyi bir yönetici, yapmak istediğini karşısındakine söyletendir.  Okullarınızı öğretmenlerinizle birlikte yönetin ve iyi iletişim kurun. Öğretmenini, öğrencisini, okulunu ve okulun sosyal çevresini tanımazsanız başarılı olma imkânınız yoktur. ” dedi.

Değişmeyen tek şey değişimin kendisi 

Değişmeyen tek şeyin değişimin kendisi olduğunu belirten Dülger, “Dünya hızla değişiyor ve gelişiyor. Bu değişime ayak uydurmak ve öğrencilerimizi 2023 ve 2071 vizyonuna yakışır şekilde yetiştirmek için kendimizi sürekli yenilemeli, değişime ve gelişime açık olmalıyız. Yeni görevinizde tekrar başarılar diliyorum.” dedi. Program İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yavuz Bayar’ın “Soruşturma Teknikleri”  ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necdet Sezer’in “Enerji Verimliliği” konulu sunumuyla devam etti. Ardından ilk defa okul yöneticiliğine atanan müdürlerine Mudanya Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Alaattin Sarı tarafından “Protokol Kuralları”,  İl Milli Eğitim Müdürlüğü İş Sağlığı ve İş Güvenliği Uzmanı Sezai Kuruşçu tarafından ise “İş Sağlığı ve İş Güvenliği” konusunda eğitimler verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir