Son Dakika

Binali Yıldırım İlkokulu ve Anaokulu törenle açıldı

Eski TBMM Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın çocukları tarafından yaptırılarak Milli Eğitim Bakanlığına devredilen Binali Yıldırım İlkokulu ve Anaokulu’nun açılışı ikinci yarıyılın ilk günü yapılan törenle gerçekleştirildi.

 

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı 2. yarıyıl başlangıcı dolayısıyla düzenlenen Tuzla’daki okulun açılış töreni, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Törende, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gönderilen telgraf okundu. Erdoğan, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Eğitime yapılan yatırımın geleceğimize yatırım olduğu bilinciyle yaptırdığınız, değerli yol arkadaşım, kıymetli dostum Binali Yıldırım’ın adını yaşatacak okul için sizleri tebrik ediyorum. Milli Eğitimimize kazandırdığınız bu güzel eserin ülkemiz ve sevgili çocuklarımız için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Başta, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz olmak üzere Binali Yıldırım İlkokulu ve Anaokulu’nun tüm mensuplarına başarılar diliyor, değerli konukları en kalbi duygularımla selamlıyorum.”

Açılış töreninde, Binali Yıldırım’ın hayat hikayesi ile okulun tanıtım videoları izletildi. Binali Yıldırım, törende yaptığı konuşmada, İdlib’de şehit olan askerlere Allah’tan rahmet diledi. Yıldırım ailesi olarak iftihar günleri olduğunu, geleceğin güneşi olarak gördükleri evlatların irfan yuvasının açılışını yaptıklarını belirten Yıldırım, ara tatilden dönen öğrencilere başarı diledi. Yıldırım, genç kuşakların istikbale emin adımlarla gitmeleri için böylesine güzel bir eserin eğitim öğretim camiasına, Milli Eğitim Bakanlığına kazandırılmış olmasının kendileri için büyük bir mutluluk olduğunun altını çizdi.

Türkiye için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde geçen 17 yılda çok güzel işler yaptıklarına, büyük eserlere imza attıklarına işaret eden Yıldırım, “Dünyanın 10 büyük mega projesinden 7’sini gerçekleştiren ülkeyiz, hükümetiz. O hükümetin bakanlığını yaptım. Ancak şunu bilmenizi istiyorum ki, o eserlerin hiçbiri bugünkü kadar beni duygulandırmadı, bu kadar heyecanlandırmadı. O kadar büyük bir proje olmayabilir ama bunun sonuçları o projeleri fersah fersah geride bırakacak önemli bir iştir.” diye konuştu.

Okulun hayata geçirilmesinde ailesinin ve evlatlarının büyük katkısı olduğunu dile getiren Yıldırım, “Bülent, Erkam, Büşra gece gündüz gayret ettiler, çalıştılar. Ama burada bir teşekkürü özellikle de Sayın Milli Eğitim Bakanımıza ve bütün çalışma arkadaşlarına yapmak istiyorum. Sayın Bakanımızın eğitimde ortaya koyduğu vizyon, yavrularımızın öz güven kazanması ve zihinlerindeki kısıtlamaların kaldırılması, eğitim camiasıyla, öğretmenlerle, öğrencilerle bir amir-memur ilişkisinin ötesinde insani ilişkileri tercih eden yaklaşımı şüphesiz çok büyük bir değerdir.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir