Son Dakika

Bakan Selçuk’un masasındaki kağıt lalenin sırrı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Urfa ziyaretinde kız öğrencinin kendisine verdiği ve günlerdir sakladığı kağıt lale ile bir mesaj yayınlayarak Dünya Kız Çocukları gününü kutladı. Bakan Selçuk mesajında “Her sabah bu laleye bakıyorum” ifadesini kullandı. 

Canan GÜLEÇ

Milli Eğitim bakanı Ziya Selçuk, Dünya Kız Çocukları Günü nedeniyle sosyal medya hesabından bir kutlama mesajı yayınladı. Bakan Selçuk kutlama mesajında, elinde beyaz bir kağıt lale ile çekilmiş fotoğrafını kullandı ve “her sabah güne bu laleye bakarak” başladığını yazdı. Selçuk, laleyi kendisine 19 Eylül’de Şanlıurfa’da ziyaret ettiği bir okulda 4. sınıfa giden kız öğrencinin hediye ettiğini ifade etti.

“VAZİFENİ YAP”

Günlerdir masasından ayırmadığı lalenin kendisine “vazifeni yap” mesajı verdiğini söyleyen Bakan Selçuk, mesajında şu ifadeleri kullandı: “Urfa’da bir kız öğrenci uzattı bu laleyi. Dördüncü sınıfa gidiyor. Orada yaptı, gözlerimin önünde. Getirdiğimden beri masamın üzerinde tutuyorum. Baktıkça hayret ediyorum; ona boş bir kağıt vermişiz, o katlayıp laleye dönüştürmüş… Boş bir kağıdı elleriyle laleye dönüştürebiliyorlar, o zaman bizim o sınıfları lale bahçesine dönüştürmemiz lazım. Bu çiçeği bana boşuna vermiş olamaz; “vazifeni yap” diyor hepimize nazikçe… O yüzden her sabah masaya oturduğumda bu laleye bakıyorum. Sizinle de paylaştım ki; aslı bende, sureti sizde dursun.”
#dünyakızçocuklarıgünü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir