Son Dakika

8. sınıf öğrencisi, öğretmen atölyesi lideri oldu

Fen Bilimleri Paylaşım Zirvesi’nde sunum yapacak olan öğretmeni Mustafa Kasar ulaşım sorunu yaşayınca kürsüye geçen 8. sınıf öğrencisi Semih Çevik, atölye lideri olarak fen bilgisi öğretmenlerine robotik sistemleri anlattı.

 

Fen Bilimleri öğretmenleri geçtiğimiz günlerde 9. kez düzenlenen Paylaşım Zirvesi’nde bir araya geldi. Zirve’nin çok konuşulan ismi ise henüz 8. sınıf öğrencisi olan Semih Çevik’ti. Öğretmeni Mustafa Kasar’a atölyede yardımcı olmak için hazırlanan Semih Çevik, öğretmeninin ulaşımında sorun çıkınca İstanbul’dan Hatay’a tek başına seyahat ederek sunumu başarıyla gerçekleştirdi. Çevik, hem robotik sistemlere dair atölye lideri olarak proje tanıtımı yaptı hem de özgüveni yüksek bir genç olarak öğretmenlerin takdirini kazandı.

ARTIK ZAMAN DEĞİŞİYOR

Atölye öğretmenlerinden Burcu Yeniceli, Çevik’in başarısını şu satırlarla kişisel sosyal paylaşım sayfasına taşıdı: “Tanıştırayım bu genç delikanlıyı kendisi bizim en genç atölye liderimiz @_semihcvk_ 8. Sınıfla gidiyor. Aslında öğretmenine atölye de yardımcı olmak için gelmişti. Aslan yürekli, sıradışı, şapkalı öğretmeni @makermust uçağı ile ilgili problem yaşadı ve atölyeye ne yaptıysa da yetişemedi. Semih, atölyede öğretmenlere robotik ile ilgili eğitim vererek bizlere de çok önemli bir şey gösterdi. Zaman hızla değişiyor ve artık çocuklar bizlere sistemin değiştiğini öğretiyor. Yeni nesil öğretmen @makermust kocaman bir ışık eğitimin geleceği için… Öğrettiği sadece kodlama değil! Özgüven, inovasyon, girişim, paylaşma değerine sahip olmayı ve liste uzar. Bir not daha Ayrıca kendisi İstanbul’dan tek başına Hatay’a gelmiş.” Yeniceli ayrıca Semih Çevik’in sunum yaptığı görüntüleri sayfasında izlenime sundu: https://www.facebook.com/yeniceliburcu/videos/pcb.10156251992263113/10156251990968113/?type=3&theater

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir