Son Dakika

Öğretmenlere Fagner Makine Teknolojisi eğitimi

Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Ermetal Teknolojik Eğitimler Vakfı (ERTEV) arasında imzalanan “Eğiticilerin Eğitimi” Protokolü kapsamında Bursa ve çevre illerde görev yapan mesleki ve teknik lise eğitmenlerine bir hafta boyunca, FAGNER Makine Teknolojisi Eğitimi verildi.

 

Patenti ERTEV’in kurucusu Fahrettin Gülener’e ait olan, farklı eksen özelliklerine sahip FAGNER CNC Freze ve FAGNER CNC Torna cihazlarının kullanıldığı eğitimler alanında uzman eğitmenler tarafından gerçekleştirildi. Öğretmenler, 45 saatlik eğitimler boyunca %100 yerli ana karta sahip, 3-4 ve 5 eksen çalışabilen, plastik ve ahşap malzeme işleyebilen, monte ve demonte olabilme özelliğine sahip olan cihazları yakından tanıma imkânı bularak atölyelerde uygulama yaptılar.

FAGNER 6 Adım Eğitim Modeli ile tanışan öğretmenler, bu eğitimlerde freze ve tornayı kendileri kurup, kurdukları bu makinelerde iş parçası üretebildiler. Eğitimlerde makinenin bakım ve onarımını öğrenen, makine ressamları tasarım gelişimi sağlayan ve makinelerin CNC dönüşümünü kendileri yapan öğretmenler, CNC Programlama ve CAM uygulamaları hakkında da detaylı bilgi aldılar.

Düzenlenen sertifika töreninde eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğretmenleri kutlayan Bursa İl Millî Eğitim Şube Müdürü Bülent Altıntaş;  “ERTEV ile yürüttüğümüz ‘Eğitici Eğitimleri’ projesi sayesinde öğretmenler, değişen ve gelişen teknolojik yenilikleri öğrenerek, uygulama yapabilme şansı buldular. Eğitmenlerimiz öğrendikleri yeni teknikleri öğrencilerine aktarıyor ve bu alanda farkındalık oluşturuyorlar. Katkılarından dolayı Fahrettin Gülener’e ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Eğitmen eğitimlerinin önemine vurgu yapan Fahrettin Gülener, ERTEV’in henüz üçüncü yaşını doldurmasına rağmen mesleki eğim alanında örnek projeler uygulamaya koyduğunu ve bugüne kadar yaptığı pek çok iş birliği ve proje ortaklıkları ile başarılı işlere imza attıklarını ifade etti. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan ve sertifikalarını alan eğitmenler, bu tarz eğitimlerin devam etmesini dilediklerini belirterek emeği geçenlere teşekkür ettiler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir