Son Dakika

“Çocuk Kitap Yazar” eTwinning’de buluştu

Kitap sevgisini arttırmak, kitap okuma alışkanlığını kazandırmak ve yazarlarımızla öğrencilerimizi buluşturabilmeyi amaçlayan eTwinning projesi “Çocuk Kitap Yazar”, çocuklara heyecanlı zamanlar yaşattı.

 

“Çocuk Kitap Yazar” adlı uluslararası bir eTwinning projesini Bursa Şehit Piyade Er Rahim Keskin Ortaokulundan Seval Aras , Ankara Yahya Kemal Ortaokulundan Hatice Üstündağ, Ankara Mimar Sinan Ortaokulundan Özlem Demirci, Şirin Ural, Azerbaycan’dan Rəxşəndə Məmmədova, Parvana Garayeva; Kocaeli Akçakoca AİHL’den Rabia Akçay; Samsun Büyüklü IHO’dan Büşra Şenel;Samsun Büyüklü Ortaokulundan Pınar Ergün; Mersin Ahi Evran İHO’dan Aslı Gültekin ve Ordu Dr.Hilmi Güler Bilim ve Sanat Merkezinden Betül Tepe olmak üzere 11  öğretmen öğrencileriyle birlikte yürüttü. Projeye katılan öğrenciler her ay bir kitap okudu ve ayrıca Şöhret Doğruyol, Mavisel Yener ve  Miyase Serbarut gibi çocuk edebiyatı yazarlarıyla sohbet etme fırsatı buldu.

Bursa Şehit Piyade Er Rahim Keskin Ortaokulundan Seval Aras, Proje hakkında şunları söyledi: “Projemiz, kitap sevgisini arttırmak, kitap okuma alışkanlığını kazandırmak ve yazarlarımızla öğrencilerimizi buluşturabilmeyi amaçlayan bir projedir. Web2 araçlarını kullanarak çeşitlendirdiğimiz birbirinden eğlenceli etkinliklerle projemizi yürütmekteyiz. Projemiz Şubat, Mart, Nisan, Mayıs, Haziran ayları içerisinde gerçekleşecektir.11-15 yaşlarındaki öğrencilerimizi kapsamaktadır. Projemizde, kardeş ülke Azerbaycan’dan 2 öğretmenimiz ve ülkemizin çeşitli illerinden 9 öğretmenimiz ve sevgili öğrenci takımlarımızla birlikteyiz. Çocuk Kitap Yazar eTwinning Projesi Uzaktan Eğitimde 23 Nisan Coşkusunu evlere taşıdı. Öğrencilerin birbirinden güzel etkinlikler sergilediği programda katılımcılar büyük bir zevkle programı izledi. Şarkılar, şiirler, fıkralar, piyesler, halk dansları, Karagöz-Hacivat oyunu ve daha nice eğlenceli etkinliklerle dolu dolu bir programdı.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir