Son Dakika

Öğretmenler ‘Çukur’la mücadele ediyor

 ‘Çukur’ dizisindeki olay ve karakterlerin çocukları olumsuz yönde etkilediğini söyleyen öğretmenler RTÜK’ten çözüm bekliyor. Ayrıca, diziye özenerek yaşıtlarını gasp eden 3 çocuktan oluşan ‘Çukur’ çetesi polis tarafından yakalandı.

Canan GÜLEÇ

Televizyon ekranlarında gördüğü karakterlere özenip kendini onların parçası olarak gören çocuklar arasında şimdilerde en yaygın dizi ‘Çukur’. Diziyi izleyen çocuklar, vücutlarına renkli kalemlerle semboller çiziyor. Bu dizideki olay ve karakterleri kendi çevrelerine uyarlayan öğrencilerin kişilik gelişiminin olumsuz etkilendiğine dikkat çeken öğretmenler RTÜK’ten çözüm bekliyor. Sosyal medyadaki öğretmen paylaşım sayfalarında son dönemde en çok şikayetçi olunan dizi ‘Çukur’a özenen çocukların yaş aralığı ise 5. sınıftan başlıyor ve lise son sınıfı dek uzanıyor. RTÜK tarafından yayın saati ya da içeriğine müdahale edilmeyen diziden çocukları korumak isteyen öğretmenler, ailelere daha duyarlı olmaları çağrısında bulundu.

 

 

 

 

 

ÖĞRETMENLER UYARMIŞTI!  

Eskişehir’de Çukur dizisinin dövmesini yaptırıp 6 çocuğun telefon ve parasını gasp eden 3 çocuk polis operasyonuyla gözaltına alındı. Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Gasp ve Cinayet Büro Amirliği ekipleri yaşanan bıçaklı gasp olaylarıyla ilgili çalışma başlattı. Ekipler, yaptıkları araştırma ve mağdurların verdiği ifadeler sonucunda, şüphelilerin vücutlarında ünlü Çukur dizisinden işaretlerin dövmelerini yaptırdıklarını tespit edildi. Polis ekipleri, şüpheliler S.B. (15), B.S. (17) ve Ö.A. (14) ile gasp edilen cep telefonlarını satın alan H.U.’yu ikametlerinde yakalayarak gözaltına aldı. (AA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir