Son Dakika

Öğrencilere bilimi sevdiren şenlik

Bursa Uludağ Üniversitesi’nin (BUÜ) koordinasyonunda gerçekleştirilen 1. Üniversite-Okul İş Birliğine Dayalı Bilim ve Sanat Şenlikleri’nde öğrenciler bilimin en eğlenceli halini yaşadılar.

Bursa’da ilk kez düzenlenen Üniversite-Okul İş Birliğine Dayalı Bilim ve Sanat Şenlikleri; BUÜ Eğitim Fakültesi, Emine Örnek Eğitim Kurumları ve Öğretmen Mehmet Ali Deniz İlkokulu’nun ortak katkıları ile gerçekleştirildi. Etkinliğe okul öğretmenlerinin yanı sıra BUÜ Eğitim Fakültesi’nde eğitim gören yaklaşık 50 öğretmen adayı da proje ve tasarımlarla destek verdi. Proje yöneticiliğini Bursa Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Dilek Zeren Özer’in üstlendiği şenlikler iki gün boyunca devam etti.

HEDEF: ÖĞRETMEN ADAYLARININ MESLEKİ BECERİLERİNİ GELİŞTİRMEK

Etkinlik hakkında bilgi veren Doç. Dr. Dilek Zeren Özer; öğretmen, öğrenci ve öğretmen adayları olmak üzere temelde üç farklı hedef kitlesi bulunan projede, hedef kitleleri ortak bir amaç için bir araya getirme fırsatının oluşturulduğunu söyledi. Hedef kitleler arasındaki iletişimin ve işbirliğinin arttırılmasını amaçladıklarının altını çizen Özer; “İleriye dönük farklı eğitim ortaklıklarının kurulması sağlanmasına çalıştık. Ayrıca, projeye katkı sağlayan öğretmen adaylarının, öğretmenlik mesleğine yönelik pedagojik alan bilgisi, öğrenme ve yenilenme, bilgi, medya ve teknoloji, yaşam ve meslek becerileri gibi 21. yy becerileri ile mesleki tutumlarının gelişimlerini olumlu yönde etkileyeceğini düşünüyoruz. Projeye ortak olarak katılan okullardaki değerli öğretmenlerin konu alanları ile ilgili farklı fikir ve düşünceleri ilham alabilecekleri, kurumlar arası çift yönlü etkili iletişimin sağlandığı bir ortam oluşturuldu. Kurumsal aidiyet duygularının ve mesleki motivasyonlarının arttırılması amaçlandı” diye konuştu. Özer, tüm paydaşlara katkı sağlayan projenin önümüzdeki yıllarda farklı ortaklıklar ile katlanarak devam etmesini hedeflediklerini vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir