Son Dakika

Makermust Ekibi Amerika yolcusu

Vex Türkiye Finali 2019’da rekor kırarak Türkiye Şampiyonu olan Makermust Ekibi Amerika’nın Kentucky Eyaletinde gerçekleşecek olan Guinness Rekorlar kitabına girmiş dünyanın en büyük robotik yarışması olan Vex World Championship’te ülkemizi temsil edecek.

 

Teknofest ve TÜBİTAK dahil 25 etkinliğe katılıp 15’inde derece kazanan Makermust Ekibi, bu defa Türkiye şampiyonu olarak ABD’de ülkemizi temsil edecek. Robotik etkinliklerde yer alan ve farklı okullarda etkinlikler düzenleyen Makermust Ekibi, Vex Türkiye Finali 2019’da Türkiye rekoru kırarak şampiyon oldu. Ekip, Amerika’nın Kentucky Eyaletinde gerçekleşecek olan Guinness Rekorlar kitabına girmiş dünyanın en büyük robotik yarışması Vex World Championship’te ülkemizi temsil etmeye hak kazandı.

 

MAKERMUST EKİBİNİN BAŞARILARI

VexIQ Off-Season Robot Skılls Türkiye 1.liği, Vex Turkey Championship Robot Skılls Türkiye Şampiyonluğu, VexIQ Off-Season Teamwork Türkiye Şampiyonluğu, VexIQ Off-Season Teamwork Türkiye 2.liği, VexIQ Off-Season Robot Skılls Türkiye Şampiyonluğu, VexIQ Off-Season Robot Skılls Türkiye 2.liği, VexIQ Off-Season Teamwork Türkiye 2.liği, VexIQ Off-Season Robot Skılls Türkiye 2.liği, VexIQ Off-Season Jüri Özel Enerji Ödülü, VexIQ Turkey Championship Teamwork Türkiye Şampiyonluğu, VexIQ Turkey Champiyonship Türkiye Şampiyonluğu, VexIQ Turkey Championship Robot Skılls Türkiye 3.lüğü, VexIQ Turkey Championship Excellence Ödülü, İELEV Maker Faire/Robocross Yarışması Türkiye 1.liği, Teknofest 2018 Proje dalında 7.cı ve 9.culuk

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir