Son Dakika

Bakan Selçuk Bursa’da

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bursalı eğitimcilerle kurul toplantısında bir araya gelecek.

 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bursa ziyaretinde okul yöneticileri ve iş insanlarıyla bir araya gelecek. Bakan Selçuk Bursa programının ilk durağında valiliği ziyaret ederek Bursa Valisi Yakup Canpolat ile görüştü. Bakan Selçuk, Valilik girişinde kendisini karşılayıp çiçek takdim eden ve şiir okuyan iki ilkokul öğrencisine hediye verdi. Daha sonra açıklama yapan Selçuk, Bursa’da bulunmaktan memnuniyet duyduğunu belirtti.

Bursa’da gün boyu çeşitli programlara katılacağını ifade eden Selçuk, şunları söyledi: “Hep birlikte Bursa’nın eğitim kalitesinin yükselmesi, uluslararası rekabete daha çok açılması için ekip arkadaşlarımızla neler yapabiliriz? Mevcut problemleri nasıl çözebiliriz? Daha iyiye nasıl gidebiliriz şeklinde bazı istişarelerde bulunmak üzere buradayız. Bu güzel günde, güzel çocuklarımızla Bursa’da böyle bir güne başlamak bizi ziyadesiyle memnun etti. İnşallah gün boyunca birçok faaliyetle Bursa’nın eğitim kalitesinin yükselmesine ve standartlarının daha yukarı taşınmasına hep beraber hizmet edeceğiz. Bugünkü faaliyetler içinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bursa için çok güzel haberleri hep birlikte paylaşmak dileğiyle.” Vali Yakup Canbolat da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ziyarette, AK Parti Bursa Milletvekili Efkan Ala da yer aldı.

OKUL YÖNETİCİLERİYLE ÖZEL TOPLANTI

Selçuk’un daha sonra ziyaret edeceği adresler ise Bursa’nın önemli eğitim kurumlarından yarım asrı geride bırakan Tophane Endüstri Meslek Lisesi ve Murat Hüdavendigar Uluslararası İmam Hatip Lisesi olacak. Bakan Selçuk, 12:30’da Bursa Ticaret Sanayi Odası’nda iş insanlarıyla buluşup eğitime destek içerikli bir protokole imza atacak. Ak Parti Bursa İl Başkanlığını ziyaret edecek olan Bakan Selçuk, saat 16:00’da Merinos Kongre Kültür Merkezinde okul yöneticileri ile bir araya gelecek. Selçuk’un şehirden ayrılmadan evvel son durağı ise İnegöl Erken Çocukluk Eğitim Merkezi olacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir